Nasza firma prócz planowania i projektowania, które zapewnia 50% sukcesu, wykonuje profesjonalne montaże systemów rekuperacji stanowiące pozostałą część. W swojej kadrze zatrudniamy wykwalifikowanych monterów z kilkuletnim doświadczeniem w praktycznym wykonywaniu systemów. Wykonujemy montaże instalacji oparte zarówno na wykonanych przez naszych architektów projektach, ale także systemy które zostały zaprojektowane przez inne firmy(po sprawdzeniu projektu). Korzystając z usług naszej firmy do montażu zyskujesz pewność, że instalacja została wykonana zgodnie z planem i zaleceniami Stowarzyszenia Polska Wentylacja (SPW), a to z kolei zapewni jej odpowiedni poziom sprawności. Dla potwierdzenia naszych umiejętności oprócz gwarancji producenta na podzespoły udzielamy 36 miesięcy gwarancji na sam montaż i przeprowadzamy kontrolę zgodną z listą sprawdzającą SPW.

Jak powinien działać prawidłowo wykonany system rekuperacji?

System rekuperacji w domu można porównać do działania ludzkiego ciała. Wszystko zaczyna się od nosa, który wciąga świeże powietrze z zewnątrz, taką role spełnia czerpnia, która zaciąga tlen spoza budynku. Powietrze wciągnięte prze nos, za sprawą płuc trafia do serca. Tym sercem w systemie wentylacji z odzyskiem ciepła jest rekuperator - on wprawia w ruch cząsteczki tlenu i reguluje pracę wentylacji. Z rekuperatora niczym żyłami powietrze rozprowadzane jest po całym domu nawiewami, natomiast wyciągami pełniącymi role tętnic zużyte powietrze z nadmiarem CO2 wraca do rekuperatora, po czym, gdy tylko odda swoje ciepło w wymienniku jest wyprowadzane na zewnątrz domu. Tak koło się zamyka. Nie ma tu miejsca na zatory i awarie, dlatego system musi zostać wykonany profesjonalnie. Jakie korzyści można uzyskać wybierając do tego celu naszych specjalistów? Oto najważniejsze:

POPRAWNOŚĆ WYKONANIA


Prawidłowe, zgodne z projektem wykonanie montażu zapewni sprawność, odpowiednią zgodną z obliczeniami wydajność oraz drożność całego systemu.

NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMU


Prawidłowy montaż systemu wentylacji z odzyskiem ciepła zapewnia dłuższą trwałość elementów instalacji, a także dużo niższą awaryjność.

PRAKTYCZNE PORADY


Po wykonaniu instalacji nasi serwisanci pokażą ci w jaki sposób dbać o instalacje zmieniać filtry i wykonają pomiary testowe sprawności systemu.

36 MIESIĘCY GWARANCJI


O profesjonalnym montażu świadczy także gwarancja, dlatego prócz gwarancji producenta na podzespoły, udzielamy 36 miesięcy gwarancji na sprawność systemu.

Na co zwracamy uwagę przy wykonaniu montażu rekuperacji?

Elementy związane z instalacją kanałów wentylacji:

 • prawidłowe rozprowadzenie i podłączenie systemu kanałów wentylacyjnych - zgodne z projektem (zarówno tych do zalania w stropach jak i tych prowadzonych na poddaszach maskowanych np. w ścianach kolankowych, a w przypadku pionów we wnękach),
 • wykonywanie przebić (odwiertów) przez ściany i stropy niezbędnych do przeprowadzenia kanałów,
 • odpowiednia izolacja kanałów wentylacyjnych (jest to ważne nawet w przypadku prowadzenia kanałów w izolowanych pomieszczeniach). Nieprawidłowo wykonana izolacja lub jej brak znacznie ogranicza odzysk energii przez cały system rekuperacji. Ponadto powoduje także skraplanie się pary wodnej na kanałach instalacji co ma wpływ na jej trwałość),
 • odpowiednie przymocowanie kanałów w trwały sposób do konstrukcji budynku,
 • zaślepienie lub uszczelnienie szybów tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej w domach w których takową wybudowano,
 • podcięcia i dodanie otworów w drzwiach w celu zapewnienie prawidłowego przepływu powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach tj. kuchnia, łazienki, toalety, garderoby oraz wszędzie, gdzie w planach instalacji dodano jedynie wyciągi z pomieszczeń,
 • wykonanie otworów rewizyjnych do kontroli, czyszczenia i konserwacji instalacji,
 • estetyczne wykonanie wszystkich punktów.

Elementy związane z montażem rekuperatora:

 • montaż i podłączenie rekuperatora,
 • konfiguracja ustawień rekuperatora i sprawdzenie poprawności działania za pomocą odczytu pomiarów,
 • instruktarz objaśniający zasady działania rekuperatora,
 • praktyczny instruktarz dotyczący działań konserwacyjnych (czyszczenia, wymian filtrów itp.).